- ARRMA 1/7 RC monster truck
- Kraftigt børsteløst motorsystem Klar til 6s
- Oplev hastigheder på op til 100 km/t
ARRMA Big Rock 1/7 6S BLX Brushless Monster Truck - hvor kraft møder ydeevne til det ultimative offroad-eventyr!
. Denne fjernstyrede monster truck konstrueret til at erobre ethvert terræn med sit robuste design, kraftfulde motorsystem og heftige monstertruckdæk!Slip kræfterne løs | Fræk fjernstyret bil
. ARRMA Big Rock er udstyret med et kraftigt 6S børsteløst motorsystem og leverer imponerende hastigheder, der efterlader mange af dens konkurrenter langt bagud! Udstyret med en kraftig Spektrum Firma 4074, 2050kV børsteløs motor kombineret med en kraftig Spektrum Firma ESC på 150A! Så uanset om du kører gennem ujævnt terræn, græs eller grus, garanterer denne RC Monster Truck kraftfuld ydeevne og giver en adrenalinfyldt oplevelse, hver gang du trykker på speederen. Lige ud af æsken kører Big Rock 1/7 +85 km/t med 6s Li-Po, men kan nå hastigheder op til +100 km/t med et større motordrev.Scale 1/7 - Robust design
. ARRMA Big Rock 1/7 er bygget til de hårdeste udfordringer og har et holdbart kompositchassis! Big Rock 1/7 6S har et kraftigt 6061-T6 aluminiumschassis, som sammen med en forstærket skinne, der dæmper chassiset, betyder, at ARRMA Big Rock 1/7 vil være i stand til at tackle hop, bump og ujævnt terræn med selvtillid! Denne model af Big Rock er i skala 1/7, hvilket gør den stor! Hele 62 cm lang og 46 cm bred.Kraftfuldt 4-hjulstræk med enorme monstertruck-dæk!
! Big Rock 1/7 er udstyret med kraftige komponenter, se bare de justerbare, oliefyldte støddæmpere, der har sortanodiserede aluminiumsdele og er monteret på sortanodiserede aluminiumsstøddæmpertårne både for og bag. Støddæmperne holder dækkene solidt plantet på jorden og klarer hårde landinger og ujævnt terræn som en mester! De kraftige dæk, der er monteret på RC-bilen, er ingen ringere end dBOOTS® RAGNAROK™ V2! For at håndtere kraften fra det kraftige Spektrum børsteløse motorsystem har Big Rock 6S en tung metaldrivlinje og en heftig 20 kg metaldrevet servo!Spectrum SLT3 2,4 GHz 3-kanals radio
. ARRMA Big Rock 1/7 6S BLX er udstyret med et 2,4 GHz-radiosystem, der giver minimal signalinterferens og stor rækkevidde! Via radiostyringen kan du nemt justere bilens tophastighed. Vælg mellem 50, 75 eller 100% effekt!RC Bilen leveres RTR, 90% klar til at køre
. ARRMA Big Rock 1/7 6S BLX leveres RTR (Ready-To-Run), hvilket betyder, at den kommer fuldt samlet med al elektronik præinstalleret og med et radiosystem. Det, du skal bruge for at komme i gang, er Li-Po-batteri(er) med IC5/EC5-stik og en kompatibel oplader.Bilen kan køres:
- 2 x 7,4V (2s) Li-Po 50C + 4500mAh
- 2 x 11,1V (3s) Li-Po 50C + 4500mAh
- 1 x 14,8V (4s) Li-Po 50C + 4500mAh
- 1 x 22,2V (6s) Li-Po 50C + 4500mAh
RC-batteriernes maksimale dimensioner: 158x48x70mm.
For den bedste ydeevne og køreoplevelse anbefaler vi 2 x Li-Po 11,1V (3s) +4500mAh 50C, under fanen batterier og opladere finder du passende batterier og opladere. Under produktbillederne har vi en prisvenlig kombipakke, hvor du får, hvad du har brug for, bare kryds af, hvis der er noget, du ikke har brug for, og behold rabatten på andre varer.
.
Løft din RC-oplevelse med ARRMA Big Rock 1/7 6S BLX børsteløs monstertruck. Uanset om du er en erfaren entusiast eller en nybegynder inden for radiostyrede køretøjer, er dette et bæst, der er klar til at omdefinere dine offroad-eventyr. Du skal ikke bare køre - du skal dominere!
Tjek ARRMA Big Rock 1/7 6S Brushless
.| Pris | 6 199 kr |
|---|---|
| Leveres som | Ready-to-run (RTR) |
| Skala | 1/7 |
| Model | Monster Truck |
| Tophastighed (km/t) | +100 (Med rätt drevning och batteri) |
| Justerbar tophastighed | Ja |
| Egnet til | Erfaren |
| Størrelse (LxBxH)(mm) | 625x465x255 |
| Driftsmåde | El |
| Drivning | 4WD |
| Motortype | Børsteløs |
| Motorstørrelse | 4074 |
| Fartregulator | Spektrum Firma 150A Smart V2 waterproof |
| Servo | 20kg metal gear |
| Oplader | Ikke inkluderet |
| Batteri | Medföljer ej (Rekommenderat är 2 x Li-Po 11,1V (3s) +4500mAh |
| Batterimål (LxBxH) (mm) | Upp till: 158x48x70 |
| Batteristik | IC5 |
| Batteri till kontrollen | Ikke inkluderet (4xAA) |
| Varemærke | ARRMA |
| Mærke varenummer | ARA7612T2 |